Engleski jezik – stručni 1

Аутори:
Ивана Мировић

Весна Богдановић

Уџбеник Енглески језик – стручни 1 за студенте графичког инжењерства и дизајна је настао као резултат потребе да се студентима на Одсеку за графичко инжењерство и дизајн Факултета техничких наука у Новом Саду, пружи материјал који ће им омогућити да упознају елементе енглеског језика који су присутни у језику њихове будуће струке. Циљ уџбеника је да студенти кроз збирку текстова и пратећих вежбања везаних за различите области графичког инжењерства и дизајна овладају оним лексичким, граматичким и семантичким особинама енглеског језика које су у функцији ове струке.

Уџбеник је подељен на осам целина које су тематски организоване око оних области графичког инжењерства и дизајна са којима се студенти упознају током студија. Изабрани материјал представља аутентичне текстове из различитих извора који су скраћени или незнатно поједностављени како би се могли користити у настави. Вежбања која прате текстове конципирана су тако да олакшавају и проверавају разумевање текста као и да увежбавају одговарајући вокабулар и остале карактеристичне особине језика струке. Нека од вежбања састављена су тако да подстакну студенте да, користећи шире познавање области коју студирају, кроз коментаре и објашњења, додатно увежбавају своје језичке способности.

Категорија:

Прелистајте књигу